Günün Fırsatı

Digiturk IQ Bağlanamama – Çözüldü

Pazar, Aralık 21st, 2014 , 09:57 Yayınlandı

Digiturk‘ün hizmeti olan ve henüz kullanmaya başlanmadan hemen önce bağlanma aşamasında bizi çıldırtma noktasına getiren güzel bir uygulama..

CAT 6 kablomuzu kestik. RJ45 jakımıza kablomuzu;

ethernet_kablo_siralama

renk sırası ile çaktık. Kablo jak uçlarını modem ve Digiturk cihazlarına bağladık. Bu aşamadan sonra modemin tüm bağlantıları gitti… 5 – 10 defa Restart sonrası kendine geldi modem..

digiturk_iq_ethernet

Digiturk kumandasından Menü > Kurulum > Ağı Yapılandır > TCP/IP Yapılandır

  • IP Yapılandırması      > Otomatik
  • DNS Yapılandırması > Otomatik

Kumanda üzerindeki Mavi düğmeye dokunup bağlantıyı test edin. Başarı ile sonuçlanırsa her şey yolunda demektir. Aksi halde modem-kablo bağlantılarınızı test-kontrol edin.

Artık her şeyin normal olduğunu düşünüp menüye girin.

Menü > Digiturk Portal > bağlantı sağlanamıyor. Eğer sizde de böyle bir sorun oluştu ise;

  • Kumanda üzerinden;
    • Menü > Digiturk Anahtar Bilgisi > Yeniden Başlatma ? > Evet menü-düğme adımlarından sonra cihazınız yeniden başlayacak.
  • Kumanda üzerinden;
    • Menü > Digiturk Portal > menü-düğme adımlarından portala girebilirsiniz.

İyi Eğlenceler 😉

 

Not: Digiturk cihazını üzerindeki düğmeden kapatıp açınca sorun düzelmedi. Digiturk cihazını üzerindeki düğmeden kapatıp fişini çekip yeniden fişini takıp üzerindeki düğmeden açınca da sorun düzelmedi.


Yorum yapabilirsiniz, veya kendi sitenizden geri izleme yapabilirsiniz.

Yorum yapın

Sedat Bayram, Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi, IConTRee, TxToXML, Gazi Uzaktan Eğitim, Gazi Üniversitesi Bilişim Enstitüsü, Ülker İdeal Gıda, Bilgisayar Yazılım, Action Script 3.0 Visual Basic, Visual Studio 2005, İdeal İş Güvenliği Danışmanlık, MechSoft Mekanik ve Bilişim Çözümleri, Pascal, Borland Delphi 7, Visual Basic 5-6, Visual Studio 2008, Visual Studio 2010, ASP.NET, VB.NET, C#.NET, VBScript, HTML, XML, mySQL, PHP, MSSQL, Windows 95-98-ME-2000-NT-2003-XP-XP Professionel-Vista-7, Microsoft Office, TechSmith Camtasia, Macromedia Captivate, Adobe Captivate, Ulead Video Studio, Adobe Flash CS3,CS4, Action Script 2.0-3.0, Adobe Photoshop, Adobe Dreamweaver, Debian 5, Centos 5.4 Server, OpenMeetings, Moodle, PleskPanel, Inno Setup & Script, AudaCity, LiveZilla, M-Files Doküman Yönetim Sistemi Client-Server ve Özelleştirme, Java, Eclipse, Android Üzerinde Uygulama Geliştirme ve Mobil Teknolojiler, Dört İşlem, Sayısal Loto, Solo Test, Print Screen, WordPress ve Blog Yönetimi ve Yeni Çıkan Her Teknolojiyi Keşfetme, Öğrenme ve Yayma Konusunda İstek Sahibi Bir Kişilik