Günün Fırsatı

Galaxy Note II Android 4.3 Güncellemesi

Perşembe, Mart 6th, 2014 , 14:43 Yayınlandı

Aylardır Note 2 kullanıcılarının ve benim merakla beklediğimiz güncelleme sonunda geldi. Dün gece saat 2 sıralarında sabırsızlıkla yükleme imkanım oldu. Güncellemeyi indirme sırasında veri güvenliğini sağlamak için yedek aldım. Her zaman yedek almak önemlidir. Korkum Candy Crush oyununun kayıtlarını kaybetmekti. İndirme sonrasında kısa sürede kurulan güncellemenin herhangi bir veri kaybına neden olmadığını gördüm.

Güncellemenin etkisini sim kart pin giriş ekranından hemen fark ediyorsunuz. Daha sonra bildirim alanını transparan yaparak duvar kağıdının sürekliliğini sağlamışlar ve bu benim en beğendiğim güncellemelerden biri. Simgeler öncekine göre daha da ışıklandırılmış renklendirilmiş. Uygulamalar güncelleştirilmiş. Çok kullanmasam da Hesap Makinesi çok sempatik bir görünüme kavuşturulmuş.

Ayarlar menüsü 4 sekmeye ayrılarak dağıtılmış ve bu özellik sayesinde ayar yapacağınız yere anında ulaşabiliyorsunuz.

Çoklu Pencere bu güncelleme ile Ana Ekran Modu > Standart Mod seçeneğinde çalışıyor. Kilit Ekranı ve yazılar çok şık. Işık Efekti ayrı bir güzellik katmış. Mesajlaşma ekranında kişi resmi ve baloncukların yerleşimleri okunabilirliği artırıyor.

Performans konusuna gelince o da tatmin edici boyutta. Güncellemeden sonra İnternet tarayıcı kilitlenip kapanmadı. Rehber daha hızlı açılır durumda.

Sonuç: Güncellemeden sonra sanki yeni bir cihaz almış gibiyim 🙂

Birkaç Ekran görüntüsü:

NOT: Yedek almayı unutmayın. Wi-Fi üzerinden indirin. 700- 800 MB arasında bir güncelleme dosyası indiriyoruz mobil paketiniz ziyan olmasın.


Yorum yapabilirsiniz, veya kendi sitenizden geri izleme yapabilirsiniz.

Yorum yapın

Sedat Bayram, Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi, IConTRee, TxToXML, Gazi Uzaktan Eğitim, Gazi Üniversitesi Bilişim Enstitüsü, Ülker İdeal Gıda, Bilgisayar Yazılım, Action Script 3.0 Visual Basic, Visual Studio 2005, İdeal İş Güvenliği Danışmanlık, MechSoft Mekanik ve Bilişim Çözümleri, Pascal, Borland Delphi 7, Visual Basic 5-6, Visual Studio 2008, Visual Studio 2010, ASP.NET, VB.NET, C#.NET, VBScript, HTML, XML, mySQL, PHP, MSSQL, Windows 95-98-ME-2000-NT-2003-XP-XP Professionel-Vista-7, Microsoft Office, TechSmith Camtasia, Macromedia Captivate, Adobe Captivate, Ulead Video Studio, Adobe Flash CS3,CS4, Action Script 2.0-3.0, Adobe Photoshop, Adobe Dreamweaver, Debian 5, Centos 5.4 Server, OpenMeetings, Moodle, PleskPanel, Inno Setup & Script, AudaCity, LiveZilla, M-Files Doküman Yönetim Sistemi Client-Server ve Özelleştirme, Java, Eclipse, Android Üzerinde Uygulama Geliştirme ve Mobil Teknolojiler, Dört İşlem, Sayısal Loto, Solo Test, Print Screen, WordPress ve Blog Yönetimi ve Yeni Çıkan Her Teknolojiyi Keşfetme, Öğrenme ve Yayma Konusunda İstek Sahibi Bir Kişilik